CS | DE | EN
 • TRIMR s.r.o. - ELEKTROMONTÁŽE, SILNOPROUD, SLABOPROUD, VÝROBA, PROJEKTOVÁNÍ

 • TRIMR s.r.o. - SERVISNÍ PRÁCE ZAJIŠTĚNÉ PO DOBU 24.HODIN

 • TRIMR s.r.o. - PŘI VÝROBĚ POUŽÍVÁME VYSOCE KVALITNÍ KOMPONENTY

 • TRIMR s.r.o. - ZÁKLADEM NAŠÍ PRÁCE JE VYSOKÁ KVALITA PRÁCE

TRIMR S.R.O.

Inteligentní domy - chytré instalace pro rodinné domy

Navrhujeme a instalujeme chytré systémy elektroinstalace pro rodinné domy i kancelářské budovy. Je možno volit z mnoha designů vypínačů a zásuvek a integrovat všechny systémy instalované v rodinném domě. Zaměřujeme se na systémy založené na sběrnici KNX/EIB. Pro realizaci vyšší logiky a pro vizualizaci využíváme centrální jednotku LOXONE. Našim zákazníkům nabízíme bezplatné konzultace a zpracování rozpočtu. Všechny systémy před instalací u zákazníka testujeme v naší laboratoři.

Co Vám můžeme nabídnout ...

Komplexní služby v rámci návrhu, projekce a realizace inteligentních domů


 • Projekty elektroinstalace včetně slaboproudých instalací a MaR.
 • Návrhy a projekty systémů inteligentních instalací pro velké i malé objekty.
 • Zpracování cenové nabídky na provedení instalace.
 • Realizaci projektů od VN po inteligentní domy.
 • Výrobu rozvaděčů.
 • Zajištění 24-hodinového servisu pro MaR, silnoproudé i slaboproudé elektroinstalace.
 • Tradici - jsme na trhu od roku 1991.
 • Perspektivu - jsme rodinná firma, která se stále rozvíjí..

Více než dvacet let zkušeností.

Volba projekční firmy ...

Vyberte si pečlivě projekční firmu - je nutné s firmou spolupracovat a celý projekt důkladně prokonzultovat. Vyhnete se tak nemilým překvapením po nastěhování. Raději vyberte firmu, která umí navrhnout řešení více výrobců. To Vám umožní dosáhnout skutečně optimálního řešení.

Volba systému ...

Na trhu je celá řada systémů a to jak drátových tak bezdrátových. Pokud chcete svůj dům prošpikovat technickými vymoženostmi, volte raději klasický drátový systém nejlépe rozšiřitelný o bezdrátové funkce. Pro menší řešení je možné s výhodou použít bezdrátové systémy.
Dbejte pečlivě na kvalitu systému, ověřte si reference, zjistěte jak dlouho je výrobek na trhu a ověřte si, že se na jeho zlepšování stále pracuje. Je dobré ověřit v kolika zemích se systém prodává. Vyhněte se atypickým řešením - je lépe zvolit systém, který je možné kdykoliv bez nutnosti instalace nových rozvodů vyměnit za jiný. Je to možná katastrofický scénář, ale v dnešní době... Osobně bych doporučoval sběrnicový systém, protože takových systému je a zřejmě také bude největší počet. Ověřte si, že má systém kvalitní podporu v České republice.

Myslete do budoucna ...

Snažte se systém navrhnout tak, aby ho bylo možné kdykoliv rozšířit nebo upravit. Navrhovat do projektu systém na hranu jeho kapacity je nesmysl, který se rychle vymstí. Nemusíte nutně nakoupit spoustu zbytečných modulů, ale většinou stačí promyšleně roztáhnout kabely a raději naddimenzovat rozvaděč.

Nesnažte se integrovat vše za každou cenu ...

Je lépe některé klíčové systémy řešit separátně. Tím mám na mysli zejména zabezpečení domu nebo řízení zdroje vytápění. Pokud jde o zabezpečení domu, poskytuje většina systémů pro řízení domu tyto funkce pouze okrajově a většinou zde nenajdete takový komfort, jaký poskytují standardní systémy EZS. Navíc máte větší volnost ve volbě servisní firmy (někdy zajišťují servis přímo firmy, které zajišťují ostrahu objektu). Systém EZS je možné propojit se systémem řízení domu a dosáhnout optimálního řešení.
Řízení zdroje vytápění je také s ohledem na počet možností natolik složitá záležitost, že většina systémů pro řízení domu takové možnosti ani nenabízí. Nehovořím zde o řízení vytápění v jednotlivých místnostech, případně o předávání informací mezi systémy. Samozřejmě, pokud jde o řízení lokálních zdrojů topení (elektrické podlahové vytápění nebo řízení ventilů na radiátorech), nebývá to pro většinu systémů problém.

Velmi důležité je zvolit si správnou realizační firmu ...

Neméně důležité jako projekční firma je také firma realizační. Nikdy si nenechte sofistikovaný inteligentní dům instalovat firmou, která není schopna zajistit servis a to včetně vybavení alespoň základním servisním materiálem. Není nic smutnějšího, než sedět měsíc potmě a čekat na dodávku nějakého komponentu. Uvědomte si, že většina běžných elektrikářů, Vám těžko nějaký systém naprogramuje a většina vadných věcí se opravuje výměnným způsobem.
Nevěřte živnostníkovi (nic proti živnostníkům), že on to umí a bude Vám to chodit opravovat. Co budete dělat, až bude na dovolené?

Zkusme si tedy zopakovat na co si dát pozor ...

 • Vyberte si kvalitní projekční firmu.
 • Pečlivě vyberte systém.
 • Pokud vybraná projekční firma nedělá Vámi vybraný systém, raději změňte projekční firmu. Přece nechcete, aby se na Vás učili.
 • Myslete do budoucna - dostatečně naddimenzujte kabeláž a rozvaděč.
 • Nesnažte se integrovat vše za každou cenu.
 • Vyberte si renomovanou realizační firmu se zajištěným servisem

Závěr ...

Doufám, že těchto několik málo postřehů pomohlo potenciálním zájemcům vyhnout se základním chybám a také doufám, že si vyberete pro realizaci svého projektu právě naši firmu.

Kontaktní pracovníci:

Vedoucí projektu:Ing. Luděk Trawinskiludek.trawinski@trimr.cz724 181 836
Specialisté KNX:Ing. Petr Voznicapetr.voznica@trimr.cz724 044 304, 558 699 426